Szanowni Państwo,

w roku akademickim 2021/2022 zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie zostały uruchomione.

Zapraszamy Państwa w kolejnym roku akademickim.

Zajęcia w roku akademickim 2020/2021

Szanowni Państwo,

ze względu na troskę o Państwa bezpieczeństwo, zajęcia w roku akademickim 2020/2021 rozpoczną się od semestru drugiego tj. od 24 lutego 2021 roku.  Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony do końca grudnia 2020 roku.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach UTW uprzejmie prosimy o przesyłanie formularza rejestracyjnego w formie elektronicznej lub osobiste wypełnienie druku w następujące czwartki, w godzinach dyżuru sekretariatu UTW:

24.09.2020, godz. 8.30- 9.30

01.10.2020, godz. 8.30- 9.30

8.10.2020, godz. 8.30- 9.30

15.10.2020, godz. 8.30- 9.30.

Jednocześnie prosimy osoby zapisane i zdecydowane na uczestnictwo w spotkaniach UTW o dokonanie opłaty wpisowej w wysokości 70 zł, najpóźniej do końca listopada 2020 roku,

na konto:   Bank Pekao S.A. 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687
Uniwersytet Pedagogiczny
30-084 Kraków, ul. Podchorążych 2

z dopiskiem: UTW 2020/2021

Osoby, które uczestniczyły w zajęciach w roku akademickim 2019/2020 dokonują opłaty w wysokości 50 zł.

Planowane zajęcia mają mieć formę spotkań stacjonarnych.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Zwrot części kosztów

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną w drugim semestrze roku akademickiego 2019/2020 wszystkie osoby zainteresowane zwrotem części kwoty za niezrealizowane zajęcia proszone są o złożenie najpóźniej do dnia 15.10.2020r. stosownego oświadczenia/prośby o zwrot pieniędzy, z podaniem własnego numeru rachunku bankowego.

Oświadczenia można składać na portierni lub w sekretariacie Instytutu Nauk o Wychowaniu przy ul. Ingardena 4, odpowiednio zabezpieczone i z dopiskiem „Dla UTW”.

Osoby, które zamierzają uczestniczyć w zajęciach UTW w roku akademickim 2020/2021 będą miały pomniejszoną opłatę wpisową o tę właśnie kwotę, więc nie są zobligowane do pisania oświadczenia.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt drogą mailową.

Szanowni Państwo,

w dniach: 8, 15, 22 czerwca 2020r. zapraszamy osoby zainteresowane rekrutacją oraz kontaktem z naszym sekretariatem na telefoniczny dyżur w godz. 11.30 – 12.30.

Facebook UTW

Szanowni Państwo,

zachęcamy do odwiedzania strony:

gdzie również znajdują się bieżące informacje.

Szanowni Państwo!

w imieniu Teatru Studio zapraszamy na kolejne niezwykłe muzyczne wydarzenie.

Już w tę niedzielę, 10 maja o godz. 19:00, wybitna polska sopranistka Aleksandra Kurzak wystąpi dla polskiej publiczności live on-line, na specjalne zaproszenie Teatru Studio (STUDIO teatrgaleria). Towarzyszyć jej będzie francuska pianistka Morgane Fauchois-Prado. Ten wirtualny koncert poprowadzi Mariusz Szczygieł, ceniony reporter, a prywatnie miłośnik opery.

Dostępny dla każdego koncert [LIVE STRAMING] będzie transmitowany na Facebooku Teatru Studio: facebook.com/studio.teatr

Wykłady na czas pandemii

Szanowni Państwo,

zajęcia stacjonarne są zawieszone aż do odwołania.

W zakładce Lectorium,  zamieszczane są wykłady i materiały, do lektury których w czasie pandemii zachęcamy.

Życzymy Państwu zdrowia i cierpliwości. Do zobaczenia.

Dojrzali do sztuki on-line – Epoka przyrodników

Dojrzali_do_sztuki_online_grafika

Karol Linneusz, Georges Cuvier, Mary Anning, Alexander von Huboldt czy Karol Darwin to tylko kilka nazwisk wielkich odkrywców żyjących w XVIII i XIX wieku – pionierów kładących podwaliny pod nowoczesne nauki przyrodnicze. Ich praca zrewolucjonizowała nauki przyrodnicze, a odkryte przez nich gatunki roślin i zwierząt wprawiły w zachwyt i zdumienie ówczesnych badaczy.

Ich dzieła rozpalały wyobraźnię nie tylko uczonych, ale i pasjonatów-amatorów, a takie opracowania, jak kolejne tomy Kosmosu Alexandra von Humboldta szybko stawały się częścią prywatnych kolekcji.

Majowy wykład będzie poświęcony owym wybitnym uczonym – ich zasługom dla świata nauki, ale też oddziaływaniu na sztukę i kulturę czasów, w których żyli.

Prowadzenie: Małgorzata Jędrzejczyk – historyczka sztuki, kuratorka a na co dzień pracowniczka Instytutu Pileckiego w Berlinie.

Wykład będzie prowadzony on-line przez platformę Zoom. Po przesłaniu zgłoszenia udziału na adres warsztaty@mck.krakow.pl otrzymają Państwo link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu. Więcej informacji udzieli Państwu Angelika Madura mailowo: a.madura@mck.krakow.pl lub telefonicznie: 509 333 360

List Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego

Szanowni Państwo,

zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą w tym roku odmienne od wszystkich jakie znaliśmy do tej pory. Przebywają Państwo w domach i przy obecnym rozwoju pandemii nie da się przewidzieć momentu  powrotu na Uczelnię.

Zdecydowałem, że będziemy kontynuować  pracę i naukę w systemie zdalnym do momentu odwołania, gdy sytuacja w kraju będzie jasna, klarowna i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu studentów i pracowników. Na razie powrót do stanu sprzed ogłoszenia pandemii nie jest możliwy. Wszyscy znajdujemy się w sytuacji zagrożenia, a najbliższy czas wymaga od nas  ogromnej odpowiedzialności bez względu na zajmowane stanowisko, wykonywaną pracę, czy pełnioną  funkcję społeczną.

W tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich okresie i na nadchodzącą Wielkanoc życzę Państwu tego, co dziś najcenniejsze, czyli  trwałego zdrowia, ale także wytrwałości i siły. Miłości najbliższych z którymi  przebywać będziecie w czasie  najbliższych Świąt, a także nadziei na lepsze jutro. Starajmy się, by świąteczny czas refleksji wzmocnił nas wewnętrznie i pozwolił dostrzec światło wielkanocnej  perspektywy odrodzenia…

prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

Rektor

wszystkie zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym zostają odwołane
od dnia 12 marca do 14 kwietnia 2020 roku.

Zarządzenie Rektora Nr R/Z.0201-19/2020