Szanowni Państwo,
w roku akademickim 2021/2022 zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie zostały uruchomione.
Zapraszamy Państwa w kolejnym roku akademickim.
Szanowni Państwo,
ze względu na troskę o Państwa bezpieczeństwo, zajęcia w roku akademickim 2020/2021 rozpoczną się od semestru drugiego tj. od 24 lutego 2021 roku. Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony do końca grudnia 2020 roku.
Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach UTW uprzejmie prosimy o przesyłanie formularza rejestracyjnego w formie elektronicznej lub osobiste wypełnienie druku w następujące czwartki, w godzinach dyżuru sekretariatu UTW:
24.09.2020, godz. 8.30- 9.30
01.10.2020, godz. 8.30- 9.30
8.10.2020, godz. 8.30- 9.30
15.10.2020, godz. 8.30- 9.30.
Jednocześnie prosimy osoby zapisane i zdecydowane na uczestnictwo w spotkaniach UTW o dokonanie opłaty wpisowej w wysokości 70 zł, najpóźniej do końca listopada 2020 roku,
na konto: Bank Pekao S.A. 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687
Uniwersytet Pedagogiczny
30-084 Kraków, ul. Podchorążych 2
z dopiskiem: UTW 2020/2021
Osoby, które uczestniczyły w zajęciach w roku akademickim 2019/2020 dokonują opłaty w wysokości 50 zł.
Planowane zajęcia mają mieć formę spotkań stacjonarnych.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Serdecznie zapraszamy!
Szanowni Państwo,
w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną w drugim semestrze roku akademickiego 2019/2020 wszystkie osoby zainteresowane zwrotem części kwoty za niezrealizowane zajęcia proszone są o złożenie najpóźniej do dnia 15.10.2020r. stosownego oświadczenia/prośby o zwrot pieniędzy, z podaniem własnego numeru rachunku bankowego.
Oświadczenia można składać na portierni lub w sekretariacie Instytutu Nauk o Wychowaniu przy ul. Ingardena 4, odpowiednio zabezpieczone i z dopiskiem „Dla UTW”.
Osoby, które zamierzają uczestniczyć w zajęciach UTW w roku akademickim 2020/2021 będą miały pomniejszoną opłatę wpisową o tę właśnie kwotę, więc nie są zobligowane do pisania oświadczenia.
W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt drogą mailową.
Szanowni Państwo,
zachęcamy do odwiedzania strony:
https://www.facebook.com/utw.up.krakow
gdzie również znajdują się bieżące informacje.
Już w tę niedzielę, 10 maja o godz. 19:00, wybitna polska sopranistka Aleksandra Kurzak wystąpi dla polskiej publiczności live on-line, na specjalne zaproszenie Teatru Studio (STUDIO teatrgaleria). Towarzyszyć jej będzie francuska pianistka Morgane Fauchois-Prado. Ten wirtualny koncert poprowadzi Mariusz Szczygieł, ceniony reporter, a prywatnie miłośnik opery.
Karol Linneusz, Georges Cuvier, Mary Anning, Alexander von Huboldt czy Karol Darwin to tylko kilka nazwisk wielkich odkrywców żyjących w XVIII i XIX wieku – pionierów kładących podwaliny pod nowoczesne nauki przyrodnicze. Ich praca zrewolucjonizowała nauki przyrodnicze, a odkryte przez nich gatunki roślin i zwierząt wprawiły w zachwyt i zdumienie ówczesnych badaczy.
Ich dzieła rozpalały wyobraźnię nie tylko uczonych, ale i pasjonatów-amatorów, a takie opracowania, jak kolejne tomy Kosmosu Alexandra von Humboldta szybko stawały się częścią prywatnych kolekcji.
Majowy wykład będzie poświęcony owym wybitnym uczonym – ich zasługom dla świata nauki, ale też oddziaływaniu na sztukę i kulturę czasów, w których żyli.
Prowadzenie: Małgorzata Jędrzejczyk – historyczka sztuki, kuratorka a na co dzień pracowniczka Instytutu Pileckiego w Berlinie.
Wykład będzie prowadzony on-line przez platformę Zoom. Po przesłaniu zgłoszenia udziału na adres warsztaty@mck.krakow.pl otrzymają Państwo link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu. Więcej informacji udzieli Państwu Angelika Madura mailowo: a.madura@mck.krakow.pl lub telefonicznie: 509 333 360
Szanowni Państwo,
zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą w tym roku odmienne od wszystkich jakie znaliśmy do tej pory. Przebywają Państwo w domach i przy obecnym rozwoju pandemii nie da się przewidzieć momentu powrotu na Uczelnię.
Zdecydowałem, że będziemy kontynuować pracę i naukę w systemie zdalnym do momentu odwołania, gdy sytuacja w kraju będzie jasna, klarowna i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu studentów i pracowników. Na razie powrót do stanu sprzed ogłoszenia pandemii nie jest możliwy. Wszyscy znajdujemy się w sytuacji zagrożenia, a najbliższy czas wymaga od nas ogromnej odpowiedzialności bez względu na zajmowane stanowisko, wykonywaną pracę, czy pełnioną funkcję społeczną.
W tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich okresie i na nadchodzącą Wielkanoc życzę Państwu tego, co dziś najcenniejsze, czyli trwałego zdrowia, ale także wytrwałości i siły. Miłości najbliższych z którymi przebywać będziecie w czasie najbliższych Świąt, a także nadziei na lepsze jutro. Starajmy się, by świąteczny czas refleksji wzmocnił nas wewnętrznie i pozwolił dostrzec światło wielkanocnej perspektywy odrodzenia…
prof. dr hab. Kazimierz Karolczak
Rektor
wszystkie zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym zostają odwołane
od dnia 12 marca do 14 kwietnia 2020 roku.