INFORMACJA

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 w roku akademickim 2021/2022 zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku nie zostały uruchomione.

Zapraszamy Państwa w kolejnym roku akademickim.

 

 

 

 

 

 

 

 

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Zajęcia w roku akademickim 2020/2021

Szanowni Państwo,

ze względu na troskę o Państwa bezpieczeństwo, zajęcia w roku akademickim 2020/2021 rozpoczną się od semestru drugiego tj. od 24 lutego 2021 roku.  Szczegółowy harmonogram zostanie zamieszczony do końca grudnia 2020 roku.

Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach UTW uprzejmie prosimy o przesyłanie formularza rejestracyjnego w formie elektronicznej lub osobiste wypełnienie druku w następujące czwartki, w godzinach dyżuru sekretariatu UTW:

24.09.2020, godz. 8.30- 9.30

01.10.2020, godz. 8.30- 9.30

8.10.2020, godz. 8.30- 9.30

15.10.2020, godz. 8.30- 9.30.

Jednocześnie prosimy osoby zapisane i zdecydowane na uczestnictwo w spotkaniach UTW o dokonanie opłaty wpisowej w wysokości 70 zł, najpóźniej do końca listopada 2020 roku,

na konto:   Bank Pekao S.A. 71 1240 4722 1111 0000 4852 4687
Uniwersytet Pedagogiczny
30-084 Kraków, ul. Podchorążych 2

z dopiskiem: UTW 2020/2021

 Osoby, które uczestniczyły w zajęciach w roku akademickim 2019/2020 dokonują opłaty w wysokości 50 zł.

Planowane zajęcia mają mieć formę spotkań stacjonarnych.

Liczba miejsc jest ograniczona.

 Serdecznie zapraszamy!

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Zwrot części kosztów

Szanowni Państwo,

w związku z zaistniałą sytuacją pandemiczną w drugim semestrze roku akademickiego 2019/2020 wszystkie osoby zainteresowane zwrotem części kwoty za niezrealizowane zajęcia proszone są o złożenie najpóźniej do dnia 15.10.2020r. stosownego oświadczenia/prośby o zwrot pieniędzy, z podaniem własnego numeru rachunku bankowego.

Oświadczenia można składać na portierni lub w sekretariacie Instytutu Nauk o Wychowaniu przy ul. Ingardena 4, odpowiednio zabezpieczone i z dopiskiem „Dla UTW”.

Osoby, które zamierzają uczestniczyć w zajęciach UTW w roku akademickim 2020/2021 będą miały pomniejszoną opłatę wpisową o tę właśnie kwotę, więc nie są zobligowane do pisania oświadczenia.

W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt drogą mailową.

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

INFORMACJA

Szanowni Państwo,

w dniach: 8, 15, 22 czerwca 2020r. zapraszamy osoby zainteresowane rekrutacją oraz kontaktem z naszym sekretariatem na telefoniczny dyżur w godz. 11.30 – 12.30.

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Facebook UTW

Szanowni Państwo,

zachęcamy do odwiedzania strony:

https://www.facebook.com/utw.up.krakow

gdzie również znajdują się bieżące informacje.

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo!

w imieniu Teatru Studio zapraszamy na kolejne niezwykłe muzyczne wydarzenie.

Już w tę niedzielę, 10 maja o godz. 19:00, wybitna polska sopranistka Aleksandra Kurzak wystąpi dla polskiej publiczności live on-line, na specjalne zaproszenie Teatru Studio (STUDIO teatrgaleria). Towarzyszyć jej będzie francuska pianistka Morgane Fauchois-Prado. Ten wirtualny koncert poprowadzi Mariusz Szczygieł, ceniony reporter, a prywatnie miłośnik opery.

Dostępny dla każdego koncert [LIVE STRAMING] będzie transmitowany na Facebooku Teatru Studio: facebook.com/studio.teatr

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Wykłady na czas pandemii

 
Szanowni Państwo,
 
zajęcia stacjonarne są zawieszone aż do odwołania.
 
W zakładce Lectorium,  zamieszczane są wykłady i materiały, do lektury których w czasie pandemii zachęcamy.
 
 
Życzymy Państwu zdrowia i cierpliwości. Do zobaczenia.
Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

Dojrzali do sztuki on-line – Epoka przyrodników

Dojrzali_do_sztuki_online_grafika

Karol Linneusz, Georges Cuvier, Mary Anning, Alexander von Huboldt czy Karol Darwin to tylko kilka nazwisk wielkich odkrywców żyjących w XVIII i XIX wieku – pionierów kładących podwaliny pod nowoczesne nauki przyrodnicze. Ich praca zrewolucjonizowała nauki przyrodnicze, a odkryte przez nich gatunki roślin i zwierząt wprawiły w zachwyt i zdumienie ówczesnych badaczy.

Ich dzieła rozpalały wyobraźnię nie tylko uczonych, ale i pasjonatów-amatorów, a takie opracowania, jak kolejne tomy Kosmosu Alexandra von Humboldta szybko stawały się częścią prywatnych kolekcji.

Majowy wykład będzie poświęcony owym wybitnym uczonym – ich zasługom dla świata nauki, ale też oddziaływaniu na sztukę i kulturę czasów, w których żyli.

Prowadzenie: Małgorzata Jędrzejczyk – historyczka sztuki, kuratorka a na co dzień pracowniczka Instytutu Pileckiego w Berlinie.

Wykład będzie prowadzony on-line przez platformę Zoom. Po przesłaniu zgłoszenia udziału na adres warsztaty@mck.krakow.pl otrzymają Państwo link umożliwiający uczestnictwo w spotkaniu. Więcej informacji udzieli Państwu Angelika Madura mailowo: a.madura@mck.krakow.pl lub telefonicznie: 509 333 360

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

List Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego

Szanowni Państwo,

zbliżające się Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą w tym roku odmienne od wszystkich jakie znaliśmy do tej pory. Przebywają Państwo w domach i przy obecnym rozwoju pandemii nie da się przewidzieć momentu  powrotu na Uczelnię.

Zdecydowałem, że będziemy kontynuować  pracę i naukę w systemie zdalnym do momentu odwołania, gdy sytuacja w kraju będzie jasna, klarowna i nie będzie zagrażać bezpieczeństwu studentów i pracowników. Na razie powrót do stanu sprzed ogłoszenia pandemii nie jest możliwy. Wszyscy znajdujemy się w sytuacji zagrożenia, a najbliższy czas wymaga od nas  ogromnej odpowiedzialności bez względu na zajmowane stanowisko, wykonywaną pracę, czy pełnioną  funkcję społeczną.

W tym wyjątkowo trudnym dla wszystkich okresie i na nadchodzącą Wielkanoc życzę Państwu tego, co dziś najcenniejsze, czyli  trwałego zdrowia, ale także wytrwałości i siły. Miłości najbliższych z którymi  przebywać będziecie w czasie  najbliższych Świąt, a także nadziei na lepsze jutro. Starajmy się, by świąteczny czas refleksji wzmocnił nas wewnętrznie i pozwolił dostrzec światło wielkanocnej  perspektywy odrodzenia…

prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

Rektor

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe

INFORMACJA

Szanowni Państwo,
 

wszystkie zajęcia na Uniwersytecie Pedagogicznym zostają odwołane
od dnia 12 marca do 14 kwietnia 2020 roku.

Zarządzenie Rektora Nr R/Z.0201-19/2020

Posted in aktualności | Komentowanie nie jest możliwe